EMOCJE - zrozum swojego psa - seminarium z Ewą Pawlikowską

Zapraszamy na pierwsze szkolenie z naszego cyklu spotkań, skierowanego przede wszystkim dla opiekunów psów. 

CEL I PROGRAM:
Na szkoleniu wgłębimy się w temat emocji możliwie najdokładniej. Nie zabraknie teorii popartej naukowymi faktami, krótkiego przypomnienia o tym, jak działa mózg i skąd się biorą emocje, a także analizy konkretnych nagrań czy też zdjęć. Wszystko po to, aby nie tylko lepiej rozumieć zachowania naszych psów, ale i potrafić odpowiednio zareagować, zwracając uwagę na aktualny stan emocjonalny zwierzęcia. Poruszymy problem psów nadpobudliwych, mających problem z wyciszeniem się, jak i pokażemy ćwiczenia pomagające rozładować napięcie. Porozmawiamy też o tym, jakie znaczenia dla psa mają nasze, własne emocje i jak sobie z nimi radzić, które wykorzystywać, a których unikać.

DLA KOGO:
Przede wszystkim dla osób posiadających psa, chcących lepiej go zrozumieć i poznać, a także dla: hodowców, petsitterów, dogwalkerów, techników weterynarii, trenerów, służb mundurowych, dogoterapeutów, wolontariuszy, inspektorów organizacji prozwierzęcych, jak i również wszystkich zainteresowanych.

ZAGADNIENIA:
1. Co to i po co są oraz skąd się biorą emocje?
2. Emocje w świecie zwierząt a emocje u psów.
3. Sposoby okazywania emocji u psów.
4. Ocena stanu emocjonalnego psa.
5. Praca z emocjami: pobudzanie/wyciszanie/skupianie.
6. Przykłady zachowań problemowych będących wynikiem nieradzenia sobie z emocjami u psów i przykłady rozwiązań.
7. Emocje przewodnika a ich wpływ na zachowanie psa.
8. Trening wyciszania oraz omówienie metod pomocniczych (dieta/ masaż/zapach/muzyka).

MIEJSCE: Warszawa
PROWADZĄCA:
Ewa Pawlikowska-zoolog, trener szkolenia psów, konsultant behawioralny, petsitter oraz przewodnik psa tropiącego. Od ponad 5 lat zdobywa doświadczenie poprzez rozwiązywanie problemów behawioralnych w trakcie konsultacji i prowadzenia szkoleń dla psów; pracy z własną suczką po przejściach a także dzięki treningom tropienia użytkowego, które głównie opiera się na utrzymaniu właściwego poziomu emocji psa. Współpracuje z bełchatowskim schroniskiem dla zwierząt, zajmując się rehabilitacją zachowań psów "problemowych", jak i poradami dla świeżo upieczonych właścicieli.


CZAS TRWANIA KURSU:
Wynosi około 7 godzin (zegarowych), wraz z przerwami kawowymi. 

KOSZT:
250 zł

ZAPISY:
info@bavariateam.pl