Fibi - The Aussie

 Test Naturalnych Gryzaków od E-PIES.EU

Top For Dog 2017

Naturalne Gryzaki dla Psa

Kolejny test w ramach konkursu Top for Dog 2017 dotyczył suszonych psich przysmaków. To, co bardzo mi się spodobało po otworzeniu paczki, to broszurka z podziękowaniem za udział w testach oraz informacjami na temat suszonych gryzaków, a także poradami co do ich zastosowania, (np. które gryzaki będą lepsze podczas pracy nad zachowaniem psa, a które do nauki relaksowania się w jakimś miejscu), zasadami bezpieczeństwa przy podawaniu tego typu przysmaków oraz wyjaśnieniami dlaczego psy mają taką potrzebę żucia i gryzienia.
Naprawdę fajny pomysł, chętnie przeczytałam od razu całą broszurkę. Wszystkie te informacje znajdziecie tu - LINK

Naturalne Gryzaki dla psów

Zacznijmy od kwestii składu. Są to gryzaki naturalne, zatem nie zawierają żadnych substancji konserwujących, ani dodatków aromatyzujących. Poddane specjalnemu procesowi suszenia zachowują wszystkie wartości odżywcze. Gryzaki zawierają: witaminy, białko ogólne, tłuszcz surowy, włókna surowe i związki mineralne. Przysmaki zapakowane są w wykonane ze specjalnej grubej folii spożywczej woreczki, która zapobiega przenikaniu promieniowaniu UV i wydobywania się "zapachów" - co wydłuża ich przydatność do spożycia.

Jak informuje producent (tu również plus za umieszczenie tej informacji) gryzaki należy przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu, a czas przechowywania w warunkach domowych, to maksymalnie 6 tygodni od daty zakupu.

Do przetestowania dostałyśmy siedem rodzajów suszków:

- płuca wieprzowe
- płuca wołowe
- przełyk wołowy
- kurze łapki
- ucho środkowe wieprzowe
- żwacze wołowe
- tchawice wołowe

Naturalne Gryzaki dla Psów

Naturalne Gryzaki dla Psów

Naturalne Gryzaki dla Psów

Tchawice oraz żwacze wołowe Fibi zna i uwielbia, ale pozostałe produkty były dla niej całkowitą nowością i wszystkie przypadły jej do gustu. Jak to zwykle u nas bywa, nie potrafię ocenić, który przysmak jest jej ulubionym, bo wszystkie pochłaniała z takim samym zapałem i zadowoleniem. 

Bardzo podobała mi się ta różnorodność produktów, dzięki której mogłyśmy ich używać w różnych sytuacjach, np. tchawicę Fibi dostawała jako przekąskę wtedy gdy ja jadłam swoje śniadanie (tak, jest psem żebrzącym i nie walczę z tym, ale fajnie jednak czasem spożyć posiłek bez wpatrujących się we mnie wielkich błyszczących oczu ;) ), a płuca wołowe w małych kostkach dostawała w nagrodę, gdy ćwiczyłyśmy posłuszeństwo na spacerach. 

 Akurat większość przysmaków, które dostałyśmy do testów dosyć szybko znikała w paszczy, ale to tylko niewielki procent tego, co firma ma w swojej ofercie, dlatego niebawem złożymy zamówienie na te trochę większe i twardsze, które przydają się w sytuacjach, gdy chcę czymś zająć psa na dłużej. Na stronie producenta znajdziecie naprawdę szeroki wybór gryzaków m.in. z: wieprzowiny, drobiu, baraniny, dziczyzny, koniny, królika, owcy, wołowiny czy ryby, także jeśli macie psa uczulonego na jakiś rodzaj mięsa, to bez problemu znajdziecie coś odpowiedniego dla niego. My już wcześniej zamawiałyśmy przysmaki od firmy e-pies, a testy nowych gryzaków były dla nas ogromną przyjemnością. Jak tylko skończą nam się zapasy zamówimy kolejne nowości! ;)

PLUSY:

  • bogata oferta producenta

  • przysmaki naturalne i zdrowe

  • szczelnie zapakowane

  • bardzo aromatyczne i uwielbiane przez psa

  • produkt polski

MINUSY:
nie znalazłam :) 

http://www.e-pies.eu 

Naturalne gryzaki dla psów

http://fibitheaussie.blogspot.de/2017/08/test-suszone-gryzaki-od-e-pieseu.html