Hodowla Z Rudzkiej Watahy testuje gryzaki od e-pies.eu dla Top for Dog 2017

W jednej z naszych ulubionych kategorii plebiscytu TOP for DOG, czyli Przekąski i przysmaki – przekąski użytku codziennego, po raz kolejny swoje naturalne gryzaki zgłosił sklep internetowy www.e-pies.eu.
Wchodząc na stronę sklepu widzimy olbrzymi wybór naturalnych gryzaków. Strona jest bardzo czytelna i ułatwia dokonywanie zakupów.
I tak, możemy w sklepie zakupić naturalne gryzaki z suszonego mięsa: wieprzowego, drobiowego, baraniny, dziczyzny, koniny, królika, owcy, ryby, wołowiny, wieprzowiny, a także dostępne są naturalne ciastka, kiełbaski dla psów i poroże jelenia. Jest to idealna sprawa dla właścicieli psów, które mają alergię na jakiś składnik pokarmowy, bo dzięki takiemu dużemu wyborowi gryzaków, mają oni szansę dać swojemu pupilowi smaczny, zdrowy, naturalny gryzak, który go nie uczuli. W ofercie znajdziemy różne gryzaki takie jak żwacze wołowe, płuca wołowe, ucho wieprzowe, wątroba wołowa, penisy wołowe, wymiona wołowe, warga wołowa, kurza łapka biała i naturalna, ucho wołowe, kości wieprzowe, jelita wieprzowe, ogony wieprzowe, przełyki wołowe, noski wieprzowe, ścięgna wołowe, płuca końskie, penisy końskie, ucho królika i wiele, wiele innych. Praktycznie mamy wybór każdej wielkości i twardości gryzaka, dzięki czemu wybierzemy coś dla psa małego i dużego, szczeniaka i dorosłego.
Gryzaki nie zawierają żadnych sztucznych substancji konserwujących ani dodatków aromatyzujących. Będąc poddanymi obróbce suszenia nie tracą wartości odżywczych, a proces technologiczny ich przygotowania eliminuje ewentualne bakterie coli i salmonelle. Są to produkty bezpieczne dla naszych psów, a do tego jeszcze wspomagające proces trawienia, poprawiające apetyt i chroniące przed dysbakteriozą (rodzaj zaburzenia polegającego na niedoborze w organizmie mikroorganizmów bakteryjnych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania)
Wśród naturalnych gryzaków oferowanych przez e-pies.eu chyba najpopularniejsze wśród psiarzy są żwacze wołowe. Produkt ten jest nam też doskonale znany, ale do testów poza żwaczami wołowymi otrzymaliśmy takie gryzaki jak: przełyk wołowy płaski, tchawica wołowa cięta, płuca wieprzowe, płuca wołowe kostka, kurza łapka i ucho środkowe wieprzowe.
Po rozpakowaniu paczki, w której były produkty do testów, cała Rudzka Wataha zanurzyła swoje nosy w kartonie i poczuły jedynie grubą folię spożywczą, przez którą zapach się nie przedostaje i czarnuszki nie mogły zdefiniować, co tam też w tej paczce jest. Folia oprócz niewątpliwej zalety zapobiegania przenikania zapachu zawartości na zewnątrz, ma jeszcze jedną zaletę, czyli zapobiega przenikaniu promieni UV, a przez to przedłuża termin przydatności do spożycia danego gryzaka.
Folia folią, ale nasze użyteczki bardziej zainteresowała zawarta w niej zawartość, czyli rozpoczęliśmy testy, ku uciesze 3 dziewczyn i chłopaka. Na szczęście nasze owczary nie mają problemów z alergią pokarmową i mogą spożywać wszystkie produkty, dzięki czemu przetestowaliśmy wszystkie suszone gryzaki, które otrzymaliśmy.

Czarne przez okres testowania gryzaków z e-pies.eu były w siódmym niebie, a ja również. Pychole uchachane, mlaskanie i oblizywanie się, maślane oczy, by dostać więcej. No po prostu cód, miód i orzeszki.
Ilości przesłane do testów były na tyle wystarczające, że każdy pies z całej czwórki mógł popróbować wszystkiego. Wszystkie gryzaki zjadane były z ogromnym apetytem. Jedne starczały na dłużej, inne na krócej. Aria, Elisa, Czaka i Zulek dłużej zajmowały się przełykiem wołowym płaskim i tchawicą wołową ciętą. Te gryzaki potraktowaliśmy w związku z tym jako przekąskę pomiędzy posiłkami, która dała przyjemność psom pomemlania sobie smakołyku i zrelaksowania się. Dzięki podaniu ich bezpośrednio po posiłku, wydłużyliśmy czas spokojnego trawienia.
Środkowe ucho wieprzowe, choć może wygląda niepozornie, też na chwilę zatrzyma psa. W odróżnieniu od płuc wieprzowych, płuc wołowych w kostce i kurzych łapek, które są kruchutkie, co prawda szybko znikające w dużej paszczy, ale smakowite. Bardzo fajny gryzak, żeby skupić na sobie uwagę psa. Nie za duży, przez co pies pragnie go więcej, i więcej i więcej, więc jego wzrok na długo zatrzymuje się na właścicielu. 
Wszystkie gryzaki jako że 100% naturalne, to na 100% bezpieczne dla żołądka psiaka. Nie mniej należy podawać je pod kontrolą, żeby uniknąć łapczywego połknięcia u „żartych” psiaków, a Rudzka Wataha taka jest. I dobrze.
Wiadomo, że ten gryzak, co przy naszych dużych psach wytrzymał krócej, to u ras mniejszych niż owczarek niemiecki na pewno zajmie więcej czasu. 
I to jest niewątpliwa zaleta naturalnych gryzaków z e-pies.eu.
Dla każdego coś dobrego i odpowiedniego.
Ta elastyczność w wyborze gryzaka została już w poprzednich dwóch edycjach TOP for DOG doceniona przez Was i firma e-pies.eu w kategorii Przekąski użytku codziennego, została w latach 2015-2016 laureatem w tej konkurencji i nie dziwi, że po raz kolejny stara się utrzymać swoją pozycję lidera na rynku. Zresztą słusznie. 
My firmie e-pies.eu kibicujemy i polecamy ją gorąco i cieszymy się bardzo, że mogliśmy sprawdzić gryzaki, inne niż żwacze wołowe.
Aaaaaa, no i warto jeszcze zaznaczyć, że kupując gryzaki mamy do wyboru różną gramaturę i firma zadbała o to, by kupując większe opakowanie można było znacznie zaoszczędzić. Ogromny plus, gdy mamy więcej niż jednego psa.